Mobirise

Tere Tulemast !
Meil on siiralt hea meel, et külastate meie koguduse kodulehekülge. Jumalateenistused toimuvad Lakewood Pühavaimu Kirikus iga kuu teisel ja neljandal pühapäeval algusega kell 10:00 e.l. Teenistused peetakse eesti  keeles. 

Welcome!
We are pleased to welcome you to the web pages of The Holy Ghost Estonian Evangelical Lutheran Church. Services are held every second and fourth Sunday of the month at 10:00 a.m. All services will be in Estonian. 

Piiskop Thomas Vaga 85. Sünnipäev

Bogota, New Jersey - kirikuteenistuse ühenduses pühapäeval 26. märtsil, 2023.

Fotod:  Dagmar Pöntiskoski (Vaga)

Igatseme saada koju

E.E.L.K. Piiskop Thomas Vaga - 2022 augustil

Selle kirjutuse teemaks on „kodu“, mitte meie kodu siin ilmas, vaid meie kodu, mis ootab meid igavikus. Mõnedel meist on olnud võimalus reisida selle suve jooksul, mõned on saanud reisida isegi Eestisse, teised on teinud lühemaid reise. Me kõik teame, et varem või hiljem reisi kestel hakkame mõtlema oma kodu peale. Tahame jälle koju saada, kus kõik on tuttav ja kindel. Peatame korraks tulevikus ja mõtleme kodule, mis ootab meid igavikus. Me oskame öelda Meie Isa palve peast. Algame tervitusega “Meie Isa, kes sa oled taevas…” Jeesus andis meile selle palve. Tema ütles meile, kus meie taevane Isa on, ”TAEVAS”. Kui Jeesus pärast surnuist üles-ärkamist ütles oma jüngritele, et Ta läheb Isa juurde ja et ka jüngrid teavad hästi, kuhu Ta läheb. Aga jüngrid ei saanud aru, mida Jeesus mõtles oma väljendusega. Siis Jeesus kinnitas, et Tema, on tee, tõde ja elu ja mitte keegi ei saa taevariiki muidu kui Tema kaudu. Jeesus aitab meid saada taevasse, kus meie Isa elab oma inglitega ja oma Poja Jeesusega.

Millal me aga saame Taevase Isa juurde, taeva kodusse? Me elame siin maa peal. Mõnele meist on antud palju aastaid siin maailmas. Kui oleme terved ja ilma valusid, me ei muretse, kuid mõned kannatavad haiguste ja viletsuste käes ja on saavutanud oma arvates juba vanaduse piiri ja ihkavad siit lahkuda. Sain ühel õhtul telefonikõne ühelt endiselt koguduseliikmelt. Olin teeninud seda kogudust mitmeid aastaid, pidanud piiblitunde ja jumalateenistusi. Olime kõik siis päris noored, nn. ”meheeas”, kuid nüüd olen ka mina vanaduse aastates, samuti selle koguduse liikmed. Vananemise käigus oleme hakanud mõtlema rohkem ja rohkem elu lõpule, surmale. Tema kõne põhjuseks oli küsimus, mis juhtub ta ihule, kui ta sureb. Vastasin talle ja sellega meile kõigile, et pärast maist surma, me saame uue ihu, jumaliku ihu. Meie hing on ju surematu. Loeme Piiblist, et surma puhul hing läheb tagasi Isa juurde, kes selle on andnud ja ihu muutub põrmuks, kust tema on võetud.(Koguja 12:7) Lohutav on mõelda elule pärast elu, nagu õpetaja Uno Plank kirjutab oma jutluste raamatu pealkirjas. Elu pärast elu on Taevase Isa juures, kuhu Jeesus on läinud meie eel meile aset, elukohta, valmistama...

The Good Samaritan

Who is a good Samaritan?

Pastor Markus Vaga - August 2022

Sometimes it feels that whenever Jesus needs to make a point, He talks about Samaritans. A good Samaritan is someone who helps a stranger. In fact, here in New Jersey and many other states, there are laws that we call “Good Samaritan Laws” which generally protects people from any civil liability if they render aid at an accident scene. They’re intended to stop bystanders from being hesitant to help because they have a fear of being sued for possibly causing harm in the process.

In today’s text, the priest and the Levite are certainly not following the Good Samaritan law, choosing instead to keep walking. So let us focus on them first. The priest was not like priests, pastors, or even rabbis today. In ancient Israel, the priesthood was something men were born into. They were all descendants of Aaron, the older brother of Moses. If someone wasn’t from Aaron’s lineage, they couldn’t be a priest. They were the only ones who could officiate offerings in the Temple. So ritual cleanliness was of vital importance. Having contact with the dead or blood would have made a priest ritually unclean.

The same way, the Levite, who was a direct descendent of the tribe of Levi, was someone who had to remain ritually clean. Levites served important functions in the temple, like serving as guards, singing, or playing music, as well as having other religious and even political duties. He, too, had to remain ritually clean in order to do his job.

And here’s the interesting point of the story: neither man did anything biblically wrong! In both cases, these men passed by the beaten man who had been left for dead because the law of Moses was very clear about how they should live and how they should always remain ritually clean. So, they were doing precisely what they had been commanded by the Law. 

The lawyer, listening to Jesus telling the parable, would have known this, too. Up to this point, he was following the story very clearly...

News

UUDISED
What's New

Viimased uudised.  What's the latest news ?

Calendar

KALENDER
Calendar

Tulevased sündmused. Upcoming events. 

History

AJALUGU
History

Koguduse ajaloost.  The formation of the congregation.
(In Estonian)

Photo

GALERII
Photo Album

Peruse photographs of some events.

Video

VIDEOTEEK
Videos

View services & sermons.

about

MEIE KIRIK
About Us

Kirik kui hoone. Learn about our church building.

Mobirise

KOGUDUSE TEATED
Church Bulletins

Download new & archived bulletins.

Mobirise

 NOORTETÖÖ
Sunday School  

Stories & activities for children.

Mobirise

JUTLUSED
(Estonian Sermons)

Jutlused ja mõtisklused.

Mobirise

KIRJUTISED
(Estonian Articles)

Huvitavat ja kasulikku lugemist.

Mobirise

SERMONS
(English Sermons)

Read archived sermons.

Mobirise

ARTICLES
(English Articles)

Interesting
reading.

Please Donate

KOGUDUSE LIIKMEMAKS ON $75.00 AASTAS.  PALUN SAATKE KIRIKU AADRESSILE
Palun lisage oma liikmemaksudele ka annetus kogudusele, sest kiriku ehitus on vana ja vajab parandusi. Meie kirik ja Seabrooki eesti kirik, Northville Lutheran Church, on ainukesed kirikud Ühendriikides, mis kuuluvad veel kogudusele ehk kogudus on kirikuehituse ja ümbritseva grundi omanik. Tänu Jumalale, et meie kirikul on kolm kristlikku kogudust, kes peavad jumalateenistusi meie kirikus ja teevad kogudusele vastavaid annetusi, et osaleda kütte kuludes ja teiste jooksvate kulude katmises. KUID meie kõikide rahalised annetused on väga teretulnud. 

YOUR DONATIONS ARE NEEDED AND APPRECIATED

From years back there is a tradition that the congregation has a “membership fee”.  Our’s is only $75.00 a year but our congregation appreciates any donations as well. We thank Almighty God for our congregation and trust Him that He will open your hearts to donate for our Estonian Church which is one of the two church buildings in United States owned by Estonians. God has sent us other congregations who love to use our beautiful church building for services. They are supporting our congregation with their donations.

Address

607 East 7th Street
Lakewood NJ 08701

KOGUDUSE ÕPETAJA
Thomas Vaga piiskop electus
thomasvaga@verizon.net
Telefon-mobiil:  732-245-2584
Telefon-kodus:  732-363-0532
Katselei/office:  732-370-8317

KOGUDUSE ESIMEES
Kenneth Ling, Chairman
Telefon-kodus:  732-363-2458


©  2011 - 2023 E.E.L.K. Lakewoodi Pühavaimu Kogudus / The Holy Ghost Estonian Evangelical Lutheran Church.   All Rights Reserved
The images, backgrounds, and text are used with permission and are copyrighted by the image providers.  

Built with ‌

Web Design Program